TKDK - IPARD 2 1. ÇAĞRI SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu IPARD 2 Programı 1. Çağrı İlanı kapsamında sözleşme imzalamaya hak kazanan firmalara ait listeyi açıklamıştır. Yaklaşık 1 yıllık bir süreç sonunda, AB ile yapılan uzun görüşmeler neticesinde karara bağlanan ve ülkemizin kırsal kalkınmasında önemkli bir rol üstlenen TKDK finansal anlaşma imza sürecini de başlatmıştır. Bu sayede önümüzdeki 6 yıllık süreci kapsayan IPARD 2 programının uygulaması da garanti altına alınmıştır. 

1. Çağrı sonuçları kapsamında firma olarak süt sığırcılığından besi sığırcılığına, süt işleme tesisinden meyve sebze işleme tesisine, kırsal turizm tesislerinden güneş enerjisi santraline kadar 5 farklı alanda yaklaşık 20.000.000,00 TL tutarında yatırım hayata geçirilecektir. Yatırımlar neticesinde yaklaşık 100 kişilik istihdam sağlanacak olup, ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına destek sağlanmış olacaktır. 

Proje hazırlığı ve izleme sürecinde firmamıza olan güven ve gösterdikleri özveri nedeniyle tüm yatırımcılarımıza teşekkür eder, projelerin başarı ile sonuçlandırılarak, ulusal kalkınmamıza destek sağlamalarını ve ekonomik ve kırsal gelişimin önemli birer kilit taşı olmalarını temenni ederiz. 

IPARD II Programı Birinci Başvuru Çağrı Dönemi kapsamında desteklenmek üzere seçilen başvurular listesi aşağıda yer almaktadır.
Desteklenmek üzere seçilen başvuru sahipleri, Finansman Anlaşmasının yürürlüğe girmesi sonrasında sözleşme imzalamaya davet edileceklerdir. 

1. Çağrı Kapsamında Sözleşme İmzalamaya Hak Kazanan Firmalara Ait Liste Tedbir Bazında Aşağıdaki Linkten Ulaşılabilir.

Son Haberler / Duyurular

TKDK IPARD 2 5. ÇAĞRI İLANINI YAYINLAMIŞTIR

TKDK IPARD 2 Programı Kapsamındaki 5. Çağrısını 16.02.2019 tarihi itibariyle yayınlamıştır. Toplamda 250.000.000,00 ? Bütçeli Program İle Hayvancılık İşletmeleri ve Gıda İşleme Tesisleri Desteklenecektir.

Devamını Oku
Girişimcilikte Yeni Dönem

Girişimcilik Desteklerinde Yeni Dönem Başlıyor

Devamını Oku
KOBİGEL KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI 2018 / 01

KOBİGEL KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI 2018 / 01 İllerde Rekabet Avantajına Sahip İmalat Sanayi Sektörlerinin ve Yazılım Sektörünün Rekabet Gücünün Geliştirilmesi PROJE TEKLİF ÇAĞRISI

Devamını Oku
ZAFER KALKINMA AJANSI GELİŞEN KOBİ MALİ DESTEK PROGRAMINI YAYINLADI

Zafer Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Teklif Çağrıları Kapsamında tanımlanmış sektördeki KOBİ'lerin desteklenmesi amacıyla 15.000.000 TL'lik bütçe ile destek çağrısına çıkmıştır.

Devamını Oku