AFYONKARAHİSAR ATIKSU ARITMA TESİSİ KURMA VE İŞLETME BİRLİĞİ HİBE PROJESİ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

   ATIKSU ARITMA TESİSİ'NE ZEKA'DAN HİBE DESTEĞİ

            Afyonkarahisar Belediyesi Atıksu Arıtma Birliği’nce hazırlanan ve Zafer Kalkınma Ajansınca hibe desteği verilecek olan “Atıksu Arıtma Tesisinin Rehabilitasyonu” projesinin sözleşmesi imzalandı.

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından 2012 yılında yaptırılan Afyonkarahisar Merkez  Atıksu Arıtma Tesisi, 8 belediye ve 2 köy olmak üzere günlük yaklaşık 245 bin nüfusa hizmet veriyor. Günlük ortalama 45 bin metreküp atıksuyun bertaraf edildiği tesiste ayrıca, sanayi siteleri ve işletmelerin atıksuları da bertaraf ediliyor. Tesisin verimliğini daha da arttırmak ve enerji, bakım gibi maliyetlerini azaltmak amacıyla kapsamlı bir rehabilitasyon projesi hazırlayan Atıksu Arıtma Birliği, bu projeyle tesisin fiziksel arıtım ünitesi olan ızgara ünitesinde yeni bir ızgara sistemi geliştirilerek biyolojik arıtım aşamasının kolaylaştırılmasını hedefliyor.

"ÇEVRE KİRLİLİĞİNİN AZALTILMASINA KATKI SAĞLANACAK"

Birliğin, projenin hayata geçmesi için Zafer Kalkınma Ajansı’nın "Sürdürülebilir Çevre Altyapı Mali Destek Programı"na yaptığı başvuru kabul edildi ve Zafer Kalkınma Ajansı ile mali destek sözleşmesi imzalandı.

Birlik adına sözleşmeyi imzalayan Birlik Müdürü Övgü Coşkun, sözleşme ile atıksu arıtma tesisi verimliliğinin arttırılması adına bir dizi rehabilitasyon gerçekleştirilerek tesisin bakım onarım, arıtma kapasitesi ve enerji verimliliğine yönelik iyileştirmeler elde edileceğini söyledi. Bu sayede doğal kaynakların korunması ve çevre kirliliğinin azaltılmasına katkı sağlanacağını belirten Coşkun, "Yatırım süresi 12 ay olan projemizin toplam yatırım tutarı 2 milyon 83 bin TL, ajans destek tutarı ise 706 bin 799 TL dir. Yatırımın tamamlanmasıyla tesisin bakım ve enerji maliyetlerinde yıllık ortalama 180 bin TL tasarruf sağlanması hedefleniyor.” diye konuştu.

Kaynak: http://www.afyon.bel.tr/news/1/5286/atiksu-aritma-tesisine-zekadan-hibe-destegi.aspx

 

Son Haberler / Duyurular

TKDK IPARD 2 5. ÇAĞRI İLANINI YAYINLAMIŞTIR

TKDK IPARD 2 Programı Kapsamındaki 5. Çağrısını 16.02.2019 tarihi itibariyle yayınlamıştır. Toplamda 250.000.000,00 ? Bütçeli Program İle Hayvancılık İşletmeleri ve Gıda İşleme Tesisleri Desteklenecektir.

Devamını Oku
Girişimcilikte Yeni Dönem

Girişimcilik Desteklerinde Yeni Dönem Başlıyor

Devamını Oku
KOBİGEL KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI 2018 / 01

KOBİGEL KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI 2018 / 01 İllerde Rekabet Avantajına Sahip İmalat Sanayi Sektörlerinin ve Yazılım Sektörünün Rekabet Gücünün Geliştirilmesi PROJE TEKLİF ÇAĞRISI

Devamını Oku
ZAFER KALKINMA AJANSI GELİŞEN KOBİ MALİ DESTEK PROGRAMINI YAYINLADI

Zafer Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Teklif Çağrıları Kapsamında tanımlanmış sektördeki KOBİ'lerin desteklenmesi amacıyla 15.000.000 TL'lik bütçe ile destek çağrısına çıkmıştır.

Devamını Oku